03.01.2020

Колектив ДНЗ "Борщівський професійний ліцей" щиро вітає всіх

з Різдвом Христовим!!!


26.12.2019


22.11.2019

З метою підняття престижу, виховання поваги й любові до робітничих професій в ДНЗ «Борщівський професійний ліцей » з 18 по 22 листопада 2019р. пройшов тиждень професійної майстерності електрогазозварників . Під час якого були проведені такі заходи: організовані виставки стіннівок, виробів зроблених руками учнів та начальної літератури для зварників , відкритий виховний захід «Подорож у світ зварювання» (викладач Мизак Л.Я) , відкрий урок виробничого навчання «Зварювання труб в стик та з поворотом труби» провів майстер в.н. Василик Б.І в групі №35, а також конкурси професійної майстерності на кращого зварника курсу. Переможцями другого курсу стали Монець Іван (І місце), Напастюк Іван (ІІ місце), а Дегтярьов Вадим, Томчишин Назар і Тимечко Андрій розділили між собою ІІІ місце. На третьому курсі перемогу здобули: Ковальчук Василь – І місце, Напастюк Володимир –ІІ місце, Міщенко Віктор – ІІІ місце.


21.11.2019

День Гідності та Свободи в ДНЗ "Борщівський професійний ліцей" відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишилися в пам'яті українців.

21 листопада - День, коли в Україні почалися дві революції : Помаранчева (2004 року) та Революція Гідності (2013 року). В цей день учні ліцею в актовому залі переглянули фільм "Революція Гідності" про часи доленосних подій в Україні, коли українці постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Відбувся виховний захід "Ми не зганьбили славу наших предків, нових Героїв дали небесам".

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішнього агресора.


 18.11.2019

«Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи,

плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного:

навчитися жити на землі, як люди».

(Б. Шоу)

Саме цьому мистецтву – жити з людьми і серед людей присвячений День толерантності, який відзначають у всьому світі.

18.11.2019 р. в ДНЗ "Борщівський професійний ліцей" відбувся виховний захід присвячений Міжнародному Дню толерантності, мета якого була донести до учнів як вміти пояснювати поняття «толерантність»; розповідати про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; засвоїти звички толерантної поведінки.


12.11.2019

      12.11.2019 року в приміщенні актової зали ДНЗ «Борщівський професійний ліцей» начальником служби у справах дітей Скороходом Орестом Петровичем, було проведено навчальний тренінг для учнів по проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Тернопільської області, що до безпечної міграції та працевлаштування».

      З початку виховного заходу виступила консультант гарячої лінії з протидії торгівлі людьми Петрунишин Галина Любомирівна .Віна розпочав свою розповідь з того що торгівля людьми в Україні на сьогодні є досить болючою проблемою. Адже наша держава очолює список країн, котрі потерпають від торгівлі людьми. За результатами наукового дослідження, профінансованого Єврокомісією, Україна посідає 87-е місце у світовому рейтингу боротьби з торгівлею людьми. Торгують і жінками, і чоловіками, і дітьми, але в переважній більшості випадків в якості «товару» виступають жінки. Приблизно в одному випадку з п’яти жертвами работоргівців стають діти. За даними ЮНІСЕФ, жертвами торгівців людьми щороку стають 1,2 млн. дітей. Їх вивозять в інші країни або регіони з метою всиновлення, випрошування милостині, використання у важкій нелегальній праці або для роботи у сфері секс-послуг, порнобізнесі тощо. Спектр роботи стає все більшим. Людей експлуатують у домашньому господарстві і виробництві, торгівці переходять до вербування у сільську місцевість, поширюється внутрішня торгівля та змінюються шляхи вивезення.

      Після актуалізації проблеми, практичним психологом був продемонстрований документальний фільм «Життя на продаж», в якому розкривалась суть цієї проблеми на прикладі історій трьох людей , які потерпіли від цієї проблеми. Далі практичний психолог зробив акцент на тому що ця проблема існує не тільки десь по телебаченню або в інтернеті , а і серед нас, розповівши історію реальної людини, яку намагались продати в рабство. Також було зроблено наголос на тому, що кожен студент який хоче обговорити цю проблему може звернутись по допомогу до практичного психолога у любий зручний час.


12.11.2019

Проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Державного навчального закладу «Борщівський професійний ліцей»


25.10.2019

З метою поглиблення взаємозв’язків між теоретичними знаннями та виробничим навчанням з 21 по 25 жовтня 2019 року в ліцеї проходив тиждень фахової майстерності з професії «Кухар; офіціант».

Тиждень проведений методичною комісією був наповнений цікавими заходами. Усі учасники побачили можливості та багатогранність професії «Кухар; офіціант». Учні були активними учасниками тижня . проведення таких заходів мають велике значення для кращого пізнання професії. Для проведення тижня залучалися учні першого другого та третього курсу.

Відкриття тижня розпочалося 21 жовтня 2019 року з конкурсу стіннівок та вікторини.

22 жовтня 2019 викладач професійно – теоретичної підготовки Пінгас С.І. провела виховну годину на тему «Осінні вітаміни».

23 жовтня 2019 р. майстрами виробничого навчання Прокопик М.В. та Думич М.Ф. організовано та проведено презентацію сервірування романтичного стола «Листопад», в якій взяли участь учні учні 36 групи Гаврилюк Олександр та Мазанова Аліна. Майстрами виробничого навчання Бричка Г.М., Бицик З.І. Мацієвська Л.В., Тодорук О.І. та учнями групи № 16 та №26 організована виставка «Смаколики», на якій кожна група кухарів представляла свої творчі роботи.

З метою виявлення кращих учнів за професією «Кухар» 24 жовтня 2019р. було проведено конкурс професійної майстерності «Спритний кухар».

25 жовтня 2019 р. підведено підсумки тижня фахової майстерності з професії «Кухар; офіціант».


23.10.2019

Учні ліцею Мазанова Аліна і Садовська Христина та практичний психолог Кормиш Любов Петрівна, взяли участь в тренінгу з протидії торгівлі людьми, який відбувся в м. Тернопіль 23.10.2019 року.


17.10.2019

Край дороги хрести, прапори на високих могилах
Жовто -сині, із вітром удень і вночі гомонять
Та ще більше могил безіменно - журливих,
В тих криївках довічних герої правдиві лежать.

"Солодше нам за волю умирати, як жити в путах мов німі раби".
Під такою назвою відбувся виховний захід присвячений 77 річниці створення УПА та Дню захисника України, який підготувала викладач історії Мозиль С.В.


03.10.2019

«Учителю мій дорогий, тобі наша шана й подяка!...»
Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання,
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання,
Наші святкові і щирі вітання!

«Поволі падає золоте листя і вкриває задуману землю розкішним золотим килимом,у якому ніби загубилися ваші ніжні посмішки, дорогі педагоги.

Вони як маленькі натомлені сонця розсипаються міріадами грайливих блискіток і наповнюють Ваші очі радістю. І це золото, дароване Вам щедрою осінню в знак щасливої долі, і цей день, осяяний тисячами щирих посмішок вдячних учнів, належить Вам, дорогі викладачі -такими теплими, щирими словами розпочалися урочистості з нагоди Дня працівників освіти у нашому ліцеї. Сьогодні, в переддень професійного свята, учні 1-х курсів, та учні ліцею підготували для всього педагогічного колективу пісенні виступи, гумористичні вистави. За традицією педагогічний колектив з професійним святом привітав директор ліцею І.Є. Драпак побажавши колегам здоров’я, благополуччя, наснаги та успіхів у вихованні молоді. Привітання та творчі здібності, разом з енергійністю та щирістю учнів відтворили святковий настрій та слугували вдячністю всім наставникам за їх професійний та натхненний внесок в учнівське життя, за їх справді подвижницький щоденний труд. Педагогічний колектив навчального закладу щиро вдячний своїм вихованцям за чудове свято.


02.10.2019

Майстром виробничого навчання Охітвою М.В. був проведений круглий стіл на тему: «Сучасне обладнання газового зварювання»
Мета : Ознайомити учнів із сучасним обладнанням газового зварювання.
Захід збагатив учнів новими знаннями, навичками та вміннями, а також підвищив інтерес до обраної професії.
Це один з найважливіших чинників, який стимулює творчу діяльність учнів. Розвиток пізнавальні здібності учнів, розширяє їх світогляд, підвищує рівень теоретичних знань і практичної майстерності учнів, виховує відчуття відповідальності за доручену справу.


26.09.2019

Психологічні тренінги з адаптації першокурсників.
Важливим завданням навчальних закладів є створення умов для всебічного розвитку молодої людини для розкриття та реалізації її потенційних можливостей в обраній майбутній професії. Багато залежить від ступеня пристосування учня-першокурсника до умов навчального закладу, тобто від його успішної соціалізації та адаптації. І на початку нового навчального року, у той час, коли складний період вступних випробувань залишиться позаду, на поріг професійного ліцею ступить новий учень . «Яким буде цей учень ? Чи зможе він увійти до великого колективу учнів ліцею ? Чи спроможний він буде оволодіти тією професією, яку обрав?» - це ті питання, які виникають у членів педагогічного колективу. Допомогти віднайти відповіді на ці запитання повинен практичний психолог навчального закладу.
2 жовтня психологом ліцею Кормиш Л.П в групах першого курсу проведені діагностичні обстеження «Адаптація першокурсників» за методиками: «Анкета першокурсника», «Проективні методики», «Темперамент», «Адаптація». Проведені вправи - «П'ять добрих слів», «Інтерв'ю», ігри «Павутинка», «Вузлик на пам'ять», ігри-руханки сприяли кращому знайомству учнів один з одним, дали змогу скоротити дистанцію в спілкуванні, дізнатися цікаві факти про кожного, знайти спільні інтереси, розвинути навички позитивної соціальної поведінки. Під час тренінгу учні виявили високу активність, бажання дізнатися і поділитися новою інформацією, відпрацьовували уміння приймати групові рішення. Великий інтерес викликала технологічна гра «Попереду у нас – навчання в ліцеїі». Завдання гри:
- діагностика соціальної зрілості вміння спілкуватися з однолітками;
- створення ситуацій які спокушають до співпраці, взаємодопомоги і підтримки;
- виявлення сподівань, тривог, пов’язаних з початком навчання в ліцеї.
Учні із задоволенням брали участь в даному дійстві, вони отримали позитивні емоції та гарний настрій. За результатами діагностики проведені індивідуальні консультації для викладачів та класних керівників. Надані практичні рекомендації щодо покращення процесу адаптації учнів нового набору. Отже, проблема адаптації першокурсників дуже важлива і не випадково: від успішності цього процесу багато в чому залежить подальша професійна кар’єра і особистий розвиток майбутнього спеціаліста.


02.09.2019

      Другого вересня урочистою лінійкою, присвяченою Дню знань, розпочався новий 2019-2020 навчальний рік у ДНЗ "Борщівський професійний ліцей" .
Ліцейний дзвоник в цей день пролунав для більш ніж 240 дівчат та хлопців з усіх куточків Тернопільської області та з поза її меж.
Всіх присутніх привітали : директор ліцею Драпак Ігор Євгенович, заступник з навчальної роботи Красовська Оксана Володимирівна.
Від старшокурсників вітання прозвучали від учениці Воробець Ілони та Петринчука Василя.
Заступник з виховної роботи Кормиш Л.П., керівник ВІА Мозиль І.Є., викладач предмета "Захист Вітчизни" Климів Я.В. підготували літературно - музичний супровід святкового заходу.
Після урочистої лінійки всі учні були присутні на першому уроці "Від проголошення незалежності до вільної України".
Педагогічний колектив доклав всіх зусиль для того, щоб цей день надовго залишився в пам'яті учнів.